Šis ir stāsts par cilvēkiem, mīlestību, baznīcu un seksualitāti.

 

Dievs ir mīlestība. Mēs visi, kas piedalāmies šajā podkāstā, esam to piedzīvojuši. Mūs pieņem, mīl, sargā. Pat tad, kad jau radušās pirmās aizdomas, ka varbūt esam drusciņ nepareizi, mēs tomēr noticam, ka Dievs mīl bez nosacījumiem. Vēlāk, protams, kļūst skaidrs, ka nosacījumi tomēr pastāv - Dieva vai cilvēku izdomāti, - to mēs nezinām, bet uzdrošināmies apšaubīt.

 

Mūsu ceļš uz sevis pieņemšanu ir bijis atšķirīgs, dažādas ir arī mūsu ģimenes un reliģiskās pieredzes. Emīls uzskatīja, ka viņam jāstājas klosterī, Laura domāja, ka visu atrisinās apprecēšanās ar vīrieti, savukārt es biju pārliecināta, ka man vienmēr būs jābūt vienai. Agrāk vai vēlāk šī cīņa ar sevi beidzas -  tu mācies sevi pieņemt un mēģini saprast, kā turpināt dzīvot šajā sabiedrībā un būt baznīcā, kas tev ir mīļa, bet kas uzskata, ka Dievam pret tevi ir nopietni iebildumi. 

 

Podkāsta "Dokumentārijs" pirmais stāsts "Miers ar tevi", ko veidojusi Marta Herca (podkāsts "Muša"), jau no 19. novembra pieejams Latvijas Radio mājaslapā, portālā LSM.lv un visās populārākajās podkāstu straumēšanas vietnēs. 

 

Seko podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to sociālajos tīklos un iesaki citiem!