Sešas jaunas sievietes apsūdz Latvijā praktizējošu un sertificētu ārstu seksuālā vardarbībā. Lietā iesaistās Veselības inspekcija un Ārstu biedrība, bet Valsts policija sāk kriminālprocesu. Kāpēc jūs par to dzirdat pirmo reizi? Jautājums vietā. 

"Es tiešām cerēju uz to labāko," pirms daudziem gadiem notikušo atceras Zīle. Tas nav viņas īstais vārds. Viņa nolēma rīkoties uzreiz pēc piedzīvotā vizītē pie ārsta – atrada citas ārsta bijušās pacientes un kopā meklēja palīdzību Veselības inspekcijā un Valsts policijā, arī Latvijas Ārstu biedrībā. "Gribējās, ka kāds pa īstam pasaka, ka tas nedrīkstēja notikt," saka Anda. Arī viņas vārds stāstā ir mainīts.

Ārsts slēdza savu privātpraksi, aizgāja no lielas universitātes slimnīcas, tomēr tas nav rezultāts, kuru pacientes gaidīja. Pēc četrus gadus ilgas izmeklēšanas kriminālprocess tika izbeigts un līdz tiesai nemaz nenonāca. Ārsts sieviešu stāstīto noliedz.


Kas notika patiesībā?

 

Klausies četru sēriju stāstu no 9. decembra visur, kur klausies podkāstus. Portālā LSM.lv pieejams arī podkāsta transkripts. 

 

Podkāsta autore ir Justīne Savitska, sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra ''Re:Baltica'' redaktori Sanitu Jembergu. Producente ir Anita Brauna, skaņu režisors Ivo Tauriņš, bet vizuālo identitāti veidoja Beāte Bērziņa. Dokumentālais stāsts radīts Latvijas Radio podkāstam "Dokumentārijs". 

 

Seko podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to sociālajos tīklos un iesaki citiem!