Krievijas armijas raķetes dzīvojamo māju pāršķēlušas trīs daļās. Pa vidu esošā daļa ir pilnībā sagrauta – te ir gruvešu kaudze. Savukārt abos galos ēka joprojām turas. Un turas arī virtuves skapītis pie sienas vienā no augšējiem stāviem. Pašas virtuves vairs nav – nekā no tās nav palicis, ir tikai viena plika siena… un  virtuves skapītis pie tās – tas ir bijis tik labi pieskrūvēts, ka izturējis Krievijas armijas raķešu uzlidojumu. 

 

 

Garraksts: https://www.lsm.lv/kars-ukraina

 

------------------ 

Karš Ukrainā: dokumentāls audio stāsts par Krievijas kara noziegumiem Ukrainā un drosmi cīnīties pretī

 

Kopš Krievija sāktā kara februāra izskaņā Latvijas Radio žurnāliste Indra Sprance divas reizes bijusi Ukrainā, piefiksējot kara šausmas un tās pārdzīvojušo cilvēku stāstus. Par Krievijas īstenotajiem kara noziegumiem Ukrainā, par milzīgo necilvēcību, par krievu pasauli, kāda tā ir dabā, un par milzīgu drosmi cīnīties pret to visu. Tai skaitā cīnīties arī par mums visiem. 

 

Podkāsta autore ir Indra Sprance, producents ir Filips Lastovskis, skaņu režisori ir Nora Micpapa un Renārs Šteimanis, bet vizuālo identitāti veido Beāte Bērziņa. Dokumentālais stāsts radīts Latvijas Radio podkāstam "Dokumentārijs". 

 

Seko podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to sociālajos tīklos un iesaki citiem!