Viens no senākajiem K.I.D. līderiem ir Pavdiks jeb Pāvels Nazarovs, kura vadītās nodarbības nometnē esot bijušas iedvesmojošas un neparastas, viņš pats – harismātisks. 

Trīs nometnes dalībnieces stāsta, ka saskārušās ar seksuālu uzmākšanos no Nazarova puses, vienā epizodē arī žņaugšanu. Nazarovs žņaugšanu noliedz un apgalvo, ka seksuālais kontakts noticis pēc abpusējas piekrišanas. Policija par notikušo bija sākusi resorisko pārbaudi, bet kriminālprocesu neierosināja. 

 

—-------------------------------------------------------------------------------- 

 

Šis ir Latvijas Radio un "Delfi" pētījums "Līdera apskāviens", kas atklāj dalībnieču sistemātisku izmantošanu K.I.D. nometnēs un pasākumos, kā arī spēļu klubā "Kas? Kur? Kad?". 

 

LSM.lv garraksts: http://lsm.lv/lidera-apskaviens/ 

Rakstu sērija portālā “Delfi”: https://www.delfi.lv/56132298/lidera-apskaviens/ 

 

Spied pogu "sekot" šim podkāstam un iesaki to citiem! 

 

—-------------------------------------------------------------------------------- 

 

Pētījumu veica žurnālistes Olga Dragiļeva (Delfi), Sarmīte Gaidule (Delfi), Aija Rutka (Delfi), Dace Krejere (Latvijas Radio) un Agnese Linka (Latvijas Radio). Redaktori – Anita Brauna (Latvijas Radio), Filips Lastovskis (Delfi). 

 

Raidieraksta skaņu režija – Justīne Savitska un Ivo Tauriņš, vizuālā identitāte – Beāte Bērziņa. Multimediālā satura producente – Ieva Zariņa, video montāža – Romāns Žukovs. LSM.lv garraksta autors ir Andrejs Siliņš, lapas dizainu izstrādājis Artūrs Andersons. Dokumentālais stāsts veidots Latvijas Radio podkāstam “Dokumentārijs” un portālam “Delfi”.