Kāpēc LGBT kopienas cilvēki vispār ir baznīcā, vai tad viņi nezina, ka tās ir lamatas? Šajā epizodē mēs katrs izstāstām, kāpēc baznīca mums ir mīļa, un kāds ir bijis mūsu ceļš pie Dieva. Kāpēc mēs nespējām pretoties idejai par absolūtu pieņemšanu? 

 

Laura un Liza pirmoreiz satikās kristīgā jauniešu nometnē. Viņu draudzība pa īstam sākās pāris gadu vēlāk, kad Laura savā Facebook kontā iestājās par tradicionālu ģimenes modeli kā vienīgo pareizo. Liza nenoturējās un uzrakstīja, ka nepiekrīt.

 

Laura un Liza aizgāja no baznīcas, kur klaji sludināja naidu pret homoseksuālām attiecībām, bet, nonākot jaunajā baznīcā, viņas baidījās vaicāt mācītāja viedokli, jo negribēja atkal iet prom.  

 

------------------

Miers ar tevi: podkāsts par cilvēkiem, mīlestību, baznīcu un seksualitāti 

 

Dievs ir mīlestība. Mēs visi, kas piedalāmies šajā podkāstā, esam to piedzīvojuši. Mūs pieņem, mīl, sargā. Pat tad, kad jau radušās pirmās aizdomas, ka varbūt varbūt esam drusciņ nepareizi, mēs tomēr noticam, ka Dievs mīl bez nosacījumiem. Vēlāk, protams, kļūst skaidrs, ka nosacījumi tomēr pastāv - Dieva vai cilvēku izdomāti, - to mēs nezinām, bet uzdrošināmies apšaubīt. 

 

Mūsu ceļš uz sevis pieņemšanu ir bijis atšķirīgs, dažādas ir arī mūsu ģimenes un reliģiskās pieredzes. Emīls uzskatīja, ka viņam jāstājas klosterī, Laura domāja, ka visu atrisinās apprecēšanās ar vīrieti, savukārt, es biju pārliecināta, ka man vienmēr būs jābūt vienai. Agrāk vai vēlāk šī cīņa ar sevi beidzas -  tu mācies sevi pieņemt un mēģini saprast, kā turpināt dzīvot šajā sabiedrībā un būt baznīcā, kas tev ir mīļa, bet kas uzskata, ka Dievam pret tevi ir nopietni iebildumi. 

 

Podkāsta audio un vizuālie materiāli, kā arī transkripts: https://www.lsm.lv/miers-ar-tevi

 

Spied sekot podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to un iesaki citiem!