Jo ilgāk tu esi baznīcā, jo vairāk tu saproti, kāda ir Dieva griba tavā dzīvē. Tu iemācies jaunu valodu, tu iemācies pareizi lūgt, pareizi skatīties uz noteiktām rakstuvietām Bībelē un arī tiesāt tā, it kā nešaubīgi aiz tevis stāvētu Dievs. Bet ko darīt, kad nosodījums pavēršas pret tevi pašu? 

 

Kaiva un Jānis bija atraduši lielisku draudzi, kurā jutās pieņemti un iekļauti, tomēr abiem bija sajūta, ka viss ir labi tikai tāpēc, ka viņi ir pareizajā komplektā. Ideja, ka vajadzētu veidot iekļaujošu baptistu draudzi, Jāni jau urdīja ilgāku laiku. 

 

------------------

Miers ar tevi: podkāsts par cilvēkiem, mīlestību, baznīcu un seksualitāti 

 

Dievs ir mīlestība. Mēs visi, kas piedalāmies šajā podkāstā, esam to piedzīvojuši. Mūs pieņem, mīl, sargā. Pat tad, kad jau radušās pirmās aizdomas, ka varbūt varbūt esam drusciņ nepareizi, mēs tomēr noticam, ka Dievs mīl bez nosacījumiem. Vēlāk, protams, kļūst skaidrs, ka nosacījumi tomēr pastāv - Dieva vai cilvēku izdomāti, - to mēs nezinām, bet uzdrošināmies apšaubīt. 

 

Mūsu ceļš uz sevis pieņemšanu ir bijis atšķirīgs, dažādas ir arī mūsu ģimenes un reliģiskās pieredzes. Emīls uzskatīja, ka viņam jāstājas klosterī, Laura domāja, ka visu atrisinās apprecēšanās ar vīrieti, savukārt, es biju pārliecināta, ka man vienmēr būs jābūt vienai. Agrāk vai vēlāk šī cīņa ar sevi beidzas -  tu mācies sevi pieņemt un mēģini saprast, kā turpināt dzīvot šajā sabiedrībā un būt baznīcā, kas tev ir mīļa, bet kas uzskata, ka Dievam pret tevi ir nopietni iebildumi. 

 

Podkāsta audio un vizuālie materiāli, kā arī transkripts: https://www.lsm.lv/miers-ar-tevi

 

Spied sekot podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to un iesaki citiem!