Šī stāsta noslēdzošajā epizodē mēs izstāstām, kādu risinājumu katrs esam izvēlējušies - palikt baznīcā, doties prom, veidot jauni draudzi vai satuvināties ar LGBT kopienu ārpus baznīcas. Ja nav ceļa atpakaļ, varbūt ir cits ceļš.

 

Ralfs ir uzaudzis kristīgā ģimenē. Kad pusaudžu gados viņš piedzīvoja savas pirmās iemīlēšanās, Ralfs saprata, ka kaut kas tomēr nav tā, kā visiem pārējiem.

 

------------------

Miers ar tevi: podkāsts par cilvēkiem, mīlestību, baznīcu un seksualitāti 

 

Dievs ir mīlestība. Mēs visi, kas piedalāmies šajā podkāstā, esam to piedzīvojuši. Mūs pieņem, mīl, sargā. Pat tad, kad jau radušās pirmās aizdomas, ka varbūt varbūt esam drusciņ nepareizi, mēs tomēr noticam, ka Dievs mīl bez nosacījumiem. Vēlāk, protams, kļūst skaidrs, ka nosacījumi tomēr pastāv - Dieva vai cilvēku izdomāti, - to mēs nezinām, bet uzdrošināmies apšaubīt. 

 

Mūsu ceļš uz sevis pieņemšanu ir bijis atšķirīgs, dažādas ir arī mūsu ģimenes un reliģiskās pieredzes. Emīls uzskatīja, ka viņam jāstājas klosterī, Laura domāja, ka visu atrisinās apprecēšanās ar vīrieti, savukārt, es biju pārliecināta, ka man vienmēr būs jābūt vienai. Agrāk vai vēlāk šī cīņa ar sevi beidzas -  tu mācies sevi pieņemt un mēģini saprast, kā turpināt dzīvot šajā sabiedrībā un būt baznīcā, kas tev ir mīļa, bet kas uzskata, ka Dievam pret tevi ir nopietni iebildumi. 

 

Podkāsta audio un vizuālie materiāli, kā arī transkripts: https://www.lsm.lv/miers-ar-tevi

 

Spied sekot podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to un iesaki citiem!