Pēc vizītes pie ārsta Zīle internetā atrod citu paciešu atsauksmes par šo ārstu un lūdz sievietes atsaukties:

"Sievietes – mēs tiekam seksuāli izmantotas! Arī man viņš veica šīs "ginekoloģiskās pārbaudes", un tas ir vislielākais murgs, kas manā dzīvē ir noticies! Lūdzu ikvienu!!!! IKVIENU no Jums, kurai bijuši šāda veida izmeklējumi, sazināties ar mani, jo es sūdzēšu šo cilvēku tiesā par kriminālpārkāpumiem!!! Daru to, lai NEKAD NEVIENAI to nenāktos kaut reizi piedziivot!!!!"

"Ieraudzīju, ka tās meitenes rakstīja," saka Agnese. Viņas satikās. "Ar slēptiem vārdiem, publiskās vietās… Tās bailes, ka viņš tur tevi sagaidīs, bija tik lielas!" atceras Zīle. "Un tālāk sākās – Veselības inspekcija, policija, Ārstu biedrība un…"

Un pēc četriem gadiem viss beidzās.

 

------------------ 

Vajadzēs noģērbties: Dokumentāls stāsts par seksuālu vardarbību ārsta kabinetā 

 

Sešas jaunas sievietes apsūdz Latvijā praktizējošu un sertificētu ārstu seksuālā vardarbībā. Lietā iesaistās Veselības inspekcija un Ārstu biedrība, bet Valsts policija sāk kriminālprocesu. Kāpēc jūs par to dzirdat pirmo reizi? Jautājums vietā. 

 

Podkāsta autore ir Justīne Savitska, sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra ‘’Re:Baltica’’  redaktori Sanitu Jembergu. Producente ir Anita Brauna, skaņu režisors Ivo Tauriņš, bet vizuālo identitāti veidoja Beāte Bērziņa. Dokumentālais stāsts radīts Latvijas Radio podkāstam "Dokumentārijs". 

 

Podkāsta transkripts lasāms: https://www.lsm.lv/vajadzes-nogerbties 

 

Spied sekot podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to un iesaki citiem!