"Tāds mazs kabinetiņš. Ļoti aizdomīgi, kāpēc tur bija tas ginekoloģiskais krēsls aiz tāda aizslietnīša," ārsta privātpraksi Lāčplēša ielā atceras Ērika. Tieši tur ārsta bijušās pacientes piedzīvo "ginekoloģiskās apskates" un "analīzes", par kurām rakstīs iesniegumus policijai.

 

Ārsts nav bijis tiesīgs veikt ginekoloģiskas pārbaudes un analīzes un atzīst, ka to darījis. Sievietes no Veselības inspekcijas saņem atbildi, ka izvērtēt iespējamu seksuālu vardarbību nav viņu kompetencē. Viņas vēršas policijā. 

 

------------------ 

Vajadzēs noģērbties: Dokumentāls stāsts par seksuālu vardarbību ārsta kabinetā 

 

Sešas jaunas sievietes apsūdz Latvijā praktizējošu un sertificētu ārstu seksuālā vardarbībā. Lietā iesaistās Veselības inspekcija un Ārstu biedrība, bet Valsts policija sāk kriminālprocesu. Kāpēc jūs par to dzirdat pirmo reizi? Jautājums vietā. 

 

Podkāsta autore ir Justīne Savitska, sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra ‘’Re:Baltica’’  redaktori Sanitu Jembergu. Producente ir Anita Brauna, skaņu režisors Ivo Tauriņš, bet vizuālo identitāti veidoja Beāte Bērziņa. Dokumentālais stāsts radīts Latvijas Radio podkāstam "Dokumentārijs". 

 

Podkāsta transkripts lasāms: https://www.lsm.lv/vajadzes-nogerbties 

 

Spied sekot podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to un iesaki citiem!