Kādi tik brīnumi nav bijuši jāpieredz mūsdienu cilvēkam, tāpēc diez vai izbrīnu var radīt vārdu salikums "mierīga vētra". Jā, šāds brīnums iespējams. Tā tika nosaukts mūzikas žanrs un arī radio formāts, kurš baudīja popularitāti pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā - apakšnodaļa "rhythm & blues" stilam, ar izteikti romantisku, mierīgu noskaņu un nelielu džeza ietekmi.

Nosaukums tika patapināts no leģendārā dziedātāja Smoukija Robinsona 1975. gada albuma "A Quiet Storm" tituldziesmas. Paredzēts šis žanrs bija galvenokārt izglītotai, nobriedušai afroamerikāņu klausītāju auditorijai.

Līdz ar hip - hopa ēras attīstību, "mierīgā vētra" lielos vilcienos aktualitāti zaudēja, bet nekur nepazuda mākslinieki, kas izpildīja mūziku šī žanra ietvaros.

Tieši astoņdesmitajos gados tā pa īstam uzplauka amerikāņu dziedātājas Anitas Beikeres (Anita Baker) talants. Lai raksturotu viņas dziedājumu, bieži tika lietots šis apzīmējums - "mierīga vētra". Kaut kāds pamats tam ir - Anita var lepoties ar spēcīgu, trīs oktāvu diapazona balsi, bet viņas stiprā puse ir tieši dvēseliskas, romantiskas balādes.

Pagājušajā nedēļā apritēja 65 gadi kopš Anitas Beikeres dzimšanas, viņa joprojām uzstājas ar pilnu atdevi un šīsdienas raidījums veltīts nelielam ieskatam dziedātājas dzīves gaitās.