12. novembrī, apliecinot, ka rokenrols joprojām dzīvs, trīs ceturtdaļgadsimta robežai pārkāpaleģendārais kanādiešu – amerikāņu mūziķis Nīls Jangs. Vēl pagājušajā gadā, kopā ar jaunības dienu grupu „Crazy Horse”, ar kuru Jangs sāka spēlēt kopā sešdesmito gadu beigās, tika ierakstīts kārtējais studijas albums ar nosaukumu „Colorado”. Solīts, ka jaunas dziesmas sasniegs klausītājus vēl šogad.

Nīls Jangs – tas vispirms ir nedaudz kantri un nedaudz rokenrola. Un, protams, folks. Ja Nobela prēmijas laureāts Bobs Dilans angliski runājošajās zemēs tiek dēvēts par dziesminieku numur viens, tad otro vietu droši ieņem Nīls Jangs, pagaidām bez prēmijas. Viņš jau kopš hipiju laikiem līdz pat šodienai, gluži kā hameleons, nebeidz pārsteigt sava talanta cienītājus ar aizvien jauniem daiļrades pavērsieniem. Nīla Janga ģitāras spēles stils ir tas, ko šodien mēdz apzīmēt ar „Sietlas skanējumu”, tikai viņš par to deva mājienu vairākus gadu desmitus pirms grupa „Pearl Jam” tika dibināta.

Un jānoceļ cepure Nīla Janga priekšā kaut vai tikai tāpēc, ka viņš ir īsts cīnītājs ne tikai uz skatuves, bet dzīvē. Visu sasniedzis par spīti tam, ka jau no agras bērnības viņu vajā patiešām nopietnas veselības problēmas. Problēmas arī sadzīvē – vairākas mūziķa mājas nodegušas līdz pamatiem. Pēdējā vēl 2018. gadā bēdīgi slavenajos Kalifornijas ugunsgrēkos. Tūlīt pēc šī atgadījuma Jangs pierādīja, ka viņš ir arī protesta dziesminieks ne tikai uz skatuves, bet arī darbos. Mūziķis nosodīja prezidenta Donalda Trampa nostāju globālo klimata izmaiņu jautājumā. Kritizēt Trampu viņš nepārtrauca arī vēlāk. Šī gada februārī prezidents saņēma atklātu vēstuli no Nila Janga ar vārdiem: „Tu esi apkaunojums manai valstij.” Augustā viņš uzsāka tiesvedību par autortiesību pārkāpumiem par savas mūzikas izmantošanu Trampa priekšvēlēšanu kampaņas laikā.

Uzstājoties koncertos – joprojām nekādu ārišķību – maisveidīgs, vienkārša darba rūķa krekls, mūžam izspūris matu ērkulis, tā uzsverot – es esmu viens no jums, es esmu kopā ar jums.