Kā ikviens mūzikas skolas audzēknis, arī čellists Valters Pūce, bērnībā apmeklēdams nodarbības Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā, cītīgi spēlēja gammas un etīdes, sonatīnes un fūgas, taču, kas zina, varbūt jau tobrīd viņš domāja: “Lūk, kad izaugšu liels, Bēthovenu un Čaikovski spēlēšu, kā pašam patīk.”

Mūzikas skola bija jāpabeidz obligāti, kā nekā Valtera tēvs ir komponists Valts Pūce un mamma Dace Pūce, kas tagad ir kinorežisore, savulaik ieguvusi kordiriģentes diplomu. Par savu instrumentu čellu zēns sākumā nebija sajūsmā, līdz Rīgā 2000. gadā ieradās somu čellu trio “Apokaliptica”, kas ar stīgu instrumentiem radīja īstu rokenrola vētru. Droši vien tobrīd daudzi čellisti nosprieda, ka laiks mainīt spēles stilu. Viņu vidū bija arī Valters, kas sākumā pievienojās Kārļa Auzāna čellu grupai “Melo-M”, līdz 2011. gadā kopā ar bērnības draugu, čellistu Antonu Trocjuku izveidoja pats savu komandu “Da Gamba”.

3. septembrī Dzintaru koncertzālē šie klasiskās mūzikas huligāni jeb “Da Gamba” rādīs, ko māk izdarīt ar jau pieminēto Ludvigu van Bēthovenu un Pēteri Čaikovski.