Šogad aprit 50 gadi, kopš Ņujorkas Karnegīhola pārpildītā zālē 1971. gada maijā uzstājās populārais duets "The Carpenters". Bet tolaik jau viņi bija slavas zenītā. Sākās tas daudz, daudz agrāk. Carpenter - ar šo vārdu angļu valodā apzīmē namdari vai galdnieku. Godājama nodarbošanās - atcerēsimies kaut vai tādus vārdus, kā Jēzus Kristus un pravietis Noass.

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās pasaule sāka iepazīt melodijas, kuras atskaņoja grupa "The Carpenters" no Kalifornijas. Nekāda tieša sakara ar kokiem, vai - pasarg dievs - metālu šai grupai nebija.
"The Carpenters" bija duets - brālis un māsa - Ričards un Karena Karpenteri. Māja, kuru viņi uzbūvēja, kardināli atšķīrās no tām muzikālajām celtnēm, kuras radīja amerikāņu mūziķi septiņdesmitajos gados. Karpenteru dziesmas bija liriskas, melodiskas, lieliski aranžētas. Varbūt tieši šīs īpašības viņiem ļāva kļūt par vienu no populārākajiem desmitgades duetiem. Šodien grupas pārdoto skaņuplašu skaits jau pārsniedz simts miljonu atzīmi. Var droši teikt, ka "The Carpenters" piešķīra to gadu popmūzikai jaunus vaibstus.