Raidījuma varone ir dziedātāja un aktrise Zane Dombrovska, kas 18. jūnijā nosvinējusi savu 35. jubileju un nesen nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā Gada labākā aktrise par Aleksandra Beļcovas lomu izrādē Meistars un Aleksandra.

Vispirms dziedātāja un dziesmu autore, tad dziedošā aktrise, bet tagad jau muzikālā producente – tā ir Zane Dombrovska, kas savos 35 gados jau atstājusi paliekošas pēdas kā latviešu populārajā mūzikā, tā skatuves mākslā un arī sabiedriskajās norisēs.

Dombrovska aktīvi piedalās pasākuma „Es esmu” rīkošanā, kas veltīts teātra vecmeistaru atbalstam, un ir fonda „Rampa” valdes locekle. Bet tie, kas neiet uz teātri un mūziku neklausās, toties apmeklē kino, noteikti pamanīja Zanes atveidoto Aigu 2018. gada nogales komēdijā „Jaungada taksometrs”, kurai tapis turpinājums.

2017. gadā viņa paziņoja, ka aiziet no Nacionālā teātra, ar to domājot štata darbinieku sarakstu, nevis skatuvi kā tādu. Zane bija un ir aktrise, taču bauda to brīvības sajūtu, kāda piemīt ļaudīm, kas izvēlas, ko un kā darīt, saskaņā ar savām sajūtām. Tāpat Dombrovska izvēlējusies pamest sociālos tīklus ar vēlējumu – „labāk sazināsimies īstajā dzīvē”!

Patiesībā par savu dvēseles stāvokli un pasaules redzējumu Zane allaž stāstījusi ar savām dziesmām, kurām nereti pati bijusi autore, taču 1984. gada 19. jūnijā Aucē dzimušajai dziedātājai tuva izrādījusies arī latviešu estrādes klasika. Viņa piedalījusies komponista Gunāra Freidenfelda autorkoncertos, mūsu mūžzaļās melodijas skandējusi kopā ar novadniekiem, talantīgajiem brāļiem Petrauskiem, tomēr īstāk un krāsaināk izklausās Dombrovskas pašas kompozīcijas. Tās apkopotas trijos soloalbumos, no kuriem pēdējais izdots 2013. gadā, un tiem ik pa laikam piepulcējas pa jaunam skaņdarbam.