Ceļot mūsdienās var dažādi – pie televizora, internetā, protams, arī personiski dodoties uz kādu no kārotajām zemēm, taču pētnieki konstatējuši, ka ceļojuma plānošana un sapņi par skaisto laika pavadīšanu sniedz pat lielāku gandarījumu nekā praktiskais rezultāts.

Ceļot iespējams arī ar mūzikas starpniecību, taču dziedātājs Laimis Rācenājs ir dzīvs pierādījums, ka var apvienot sapņus ar pieredzi, kā arī mūziku ar fotogrāfiju. Laimis ar fotografēšanu nodarbojas kopš 11 gadu vecuma un 2018. gadā, par godu savai 60. jubilejai, ne tikai sniedza koncertu, bet arī atklāja īpašu fotoizstādi, kurā bija apskatāmi attēlo no viņa apceļotajām valstīm. Tur bija apskatāmas ceļojumu fotogrāfijas no Meksikas, Laosas, Kostarikas, Birmas, Argentīnas, Čīles, Kubas, Gruzijas un citām zemēm, un tikpat raibs un plašs ir Rācenāja muzikālais repertuārs, kas dziedāts kopš pavisam agrīna vecuma.

Protams, šķiet dīvaini, ka veikalos velti taujāt pēc viņa ierakstu albuma, taču šis savdabīgais mūziķis nekad nav centies gūt komerciālus panākumus – Laimis Rācenājs ir tīrradnis un savdabis mūsu populārajā mūzikā, par galveno uzskatot personisko radošo piepildījumu, kādu gūst uzstājoties publikas priekšā. Un dzied viņš kopš divu gadu vecuma, turklāt var palepoties ar patiešām interesantiem koncertiem – Rācenājs uzstājies Eifeļa tornī, Hamburgas reperbānī, dziedājis Kazahstānas valdniekam Nazarbājevam un pat iedzēris kopā ar viņu. Kopā ar Laimu Vaikuli piedalījies Maskavas mēra Lužkova dzimšanas dienā, taču Laimis tās nesauc par savām jaukākajām atmiņām, un saka, ka vairāk viņam paticis dziedāt kopā ar Austru Pumpuri. Jā, „raibs kā dzeņa vēders” izvērties šī neparastā dziedātāja mūžs.