20. gadsimta 70. gados dziedātāja Keta Stīvensa albumi tika izpirkti 60 miljonos eksemplāru. Koncertu afišas ar mūziķa vārdu bija sastopamas uz katra stūra. Šodien tādas nesameklēt pat ar uguni, ja nu vienīgi kādā antikvariātā.

Nē, Kets Stīvenss nav miris, viņš ir pie pilnas veselības, arī mazie, zaļie cilvēciņi viņu nav nolaupījuši. Vienkārši 70. gadu beigās dziedātājs pieņēma islāmu un tagad viņa vārds ir Jusufs Islāms. Kaut gan tik traki jau nav - pēc 2001. gada 11. septembra teroraktiem Amerikas Savienotajās Valstīs Jusufs vairākkārt publiski iestājies par dažādu kultūru solidāru, savstarpēji papildinošu līdzāspastāvēšanu, un pakāpeniski atgriezies laicīgās mūzikas apritē. 2006. gadā, pēc 28 gadu pārtraukuma, izdeva folkroka dziesmu albumu „An Other Cup”, kam sekoja vēl divi – 2009. un 2014. gadā.

Šie darbi, ko autors publiskoja ar vārdu Jusufs, izpelnījās vērā ņemamu ievērību, apliecinot joprojām nezudušu publikas interesi par mūziķa daiļradi, savukārt 2017. gadā klajā laistais “The Laughing Apple” bija pirmais albums kopš 1978. gada, ko mūziķis izdevis, līdzās vārdam Jusufs lietojot agrāko

pseidonīmu Kets Stīvenss - Jusufs/Kets Stīvenss. Atgriešanos pie savām muzikālajām saknēm dziesminieks apliecinājis arī atjaunojot sadarbību ar kādreizējiem partneriem P. Semvelu-Smitu un E. Deivīzu, “Smejošais ābols” tika izvirzīts “Grammy” balvai kategorijā Labākais folka albums.