Neviens taču neapstrīdēs faktu, ka franču mūzika ir viena no interesantākajām un ietekmīgākajām Eiropas mūzikas kultūrām. Priekšstats par franču populāro mūziku vispirms saistās ar vārdu „šansons”, vienkāršāk izsakoties, tā pārsvarā ir romantiska franču dziesma. Šis mūzikas žanrs ilgus gadus spēja saglabāt individualitāti – franču valodas specifisko ritmu, kas krasi atšķīrās no dziesmām, kas bija rakstītas angļu valodas mūzikas ietekmē.

Pagājušā gadsimta piecdesmitie gadi mainīja pasauli – no rokenrola ietekmes neizdevās paglābties pat frančiem. Franču valoda arī izrādījās piemērota jaunajam dziesmu stilam. Kad Savienotajās Valstīs uzlēca Elvisa Preslija zvaigzne, Francija varēja atbildēt – mums ir Džonijs Halidejs (Johnny Hallyday (1943. – 2017.)).

Tā kā Džonijs bija patriots un rokenrolu dziedāja franču valodā, ārpus Francijas viņš bija pazīstams nosacīti maz, bet dzimtenē bija pirmā lieluma zvaigzne. Mūziķa karjeras laikā tika pārdoti apmēram simts miljoni Džonija balss ierakstu. Taisnības labad jāpiebilst, ka viņš dziedāja ne tikai rokenrolu, viņa repertuārā bija arī daudzas šansona stila dziesmas. Jūnijā aprit 80 gadi, kopš pasaulē nāca franču rokenrola zvaigzne un raidījums Dzīves ritmi mūzikā veltīts Džonija Halideja atcerei.