Ja Latvijā ir virkne ansambļu, kas ievērojamu skatuves ilgmūžību piedzīvojusi, pēdējos gadu desmitos atskaņojot savu ziedu laikos spēlēto mūziku, tad “Pērkona”, “Menueta”, “Līvu”, “Credo” un citu priekšteču pēdās nav gājusi grupa “Zig Zag”. Dibināta tālajā 1985. gadā, tā pastāv līdz šim laikam, rada un atskaņo arvien jaunas dziesmas, tiesa, 21. gadsimtā mūsu alternatīvās rokmūzikas stūrakmeņi nevar lepoties ar apjomīgu koncertu grafiku, toties, ja ko dara, tad pamatīgi un labi.

Tikai divi no sākotnējā sastāva – Juris Lasinskis un Uldis Timoško joprojām sevi sauc par grupas “Zig Zag” dalībniekiem, un, kad 1985. gadā četri puiši izdomāja, ka jādibina ansamblis, viņi tam deva nosaukumu „Ārprāc” saskaņā ar savām toreizējām izjūtām un ķērās pie skarba pankroka spēlēšanas.

Sākuši savu darbību 80. gadu vidū kā dumpīgu padsmitgadnieku apvienība, viņi piedzīvojuši gan Valsts Drošības komitejas aizliegumu koncertēt, gan akciju “Roks par Neatkarību”, kā arī saņēmuši “Liepājas Dzintara Grand Prix” un izpelnījušies kulta grupas statusu vairāku paaudžu jauniešu vidū.