Ik pa brīdim koncertu afišās var lasīt - atcerēsimies astoņdesmitos, iejutīsimies deviņdesmitajos... Visiem mums patīk atcerēties jaunību. Pirms 55 gadiem pirmo reizi uz Kantadžēro festivāla skatuves Itālijā kāpa grupa "Ricchi e Poveri", kas latviešu mēlē nozīmē "Bagātie un nabagie".

Padomju Savienības laikos no nevēlamās kapitālistu populārās mūzikas vislabvēlīgāko statusu baudīja laikam gan dziesmas tieši no Itālijas. Šīs melodijas kļuva iecienītas, visbiežāk tās varēja dzirdēt gan tikai ierakstos, vai arī vietējo mūziķu izpildījumā restorānos un kafejnīcās. "Bagāto un nabago" dziesmas skaitījās popularitātes virsotnē un ne tikai pie mums. Arī pašā Itālijā ansamblis tika augstu vērtēts - ar 22 miljoniem pārdotu skaņuplašu tas stabili ieņēma otro vietu Itālijas populārās mūzikas vēsturē.

2018. gada vasarā mūziķi pusgadsimta jubilejas koncertturnejas sarakstā bija ietvēruši arī Dzintaru koncertzāli Jūrmalā. Un nekas vēl nav beidzies - par „Ricchi e Poveri" agrākajām gaitām raidījumā Dzīves ritmi mūzikā.