Svētdien, 9. jūlijā, Priekuļu novada Liepas pagastā, Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči” dzejnieks Eduards Veidenbaums 150. jubilejā tiks godināts ar koncertuzvedumu “Pasaulē nav prātīgs nekas...”.

„Mosties, mosties reiz, svabadais gars,

Celies un salauzi kalpības spaidus,”

Šīs dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas rindas palīdzēja viņam kļūt populāram padomju laikā, kad propaganda centās viņu padarīt par teju vai marksistu. Par Veidenbaumu bija jāmācās skolā un savs labums no šāda traktējuma atlēca dzejnieka dzimtajām mājām – muzejam “Kalāči”, kas netika nopostīts. Gluži otrādi, ilgus gadus tur pulcējās jaunie dzejnieki, mūziķi, viņu vidū Juris Kulakovs, lai uzturētu dzīvu atmiņu par Veidenbauma īso un trauksmaino mūžu un spēcīgajiem pantiem, no kuriem rindas „Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks” pazīstamas ikvienam klausītājam.

Šogad Latvijā svinēsim Veidenbauma 150. jubileju, un tai par godu jau 9. jūlijā “Kalāčos” notiks koncertuzvedums “Pasaulē nav prātīgs it nekas…” Tā dalībnieku vidū Juris Kulakovs un dziedātāja Ieva Akuratere, lai atskaņotu pirms 30 gadiem tapušo ciklu “Septiņarpus dziesmas ar Veidenbauma vārdiem”. Un Kulakovs patiesi ir bijis čaklākais Veidenbauma dzejas tvērējs mūzikas skaņās – par to un citiem Veidenbauma cienītājiem šodien raidījumā Dzīves ritmi mūzikā