Arvīds Žilinskis sava talanta īpatnības atklājis dažādu žanru mūzikā. Viņu var nosaukt par vienu no aktīvākajiem dziesminiekiem latviešu mūzikā. Komponists sacerējis vairāk nekā 200 solo dziesmu, 80 kora dziesmu un vairāk nekā 300 bērnu un jauniešu dziesmu. Arī instrumentālajos darbos dominē dziesminieka domāšana un iztēles paņēmieni, arī te Žilinskim primārais mūzikas izteiksmes līdzeklis ir melodija.

Nozīmīgu vietu komponista daiļradē ieņem skatuves mūzika - operas, baleti, muzikālās komēdijas, operetes. "Zilo ezeru zeme" ir pirmā latviešu padomju muzikālā komēdija, pagaidām nepārspēts rekords pieder Arvīda Žilinska operai "Zelta zirgs" -tās iestudējums operā piedzīvoja 200 izrādes un bija repertuārā līdz pat 1987.gadam, bet Raiņa 150. jubilejas gadā piedzīvoja jauniestudējumu Siguldas opermūzikas svētkos. "Arvīds Žilinskis ir latviešu Pučīni," - tā par komponistu sacījis Siguldas Opermūzikas svētku organizators Dainis Kalns.

Lai gan Arvīds Žilinskis nekad nav sacerējis dziesmas tā sauktajā estrādes žanrā - šodien viņa melodijas repertuārā uzņēmuši pat džeza izpildītāji.