Nākamās nedēļas rosīgajā Latvijas kultūras dzīvē gribētos izcelt divus pasākumus. Tie ir koncerti "Valentīndienas priekšvakarā" un "Strazda dziesmas" - šādi nosaukumi doti komponista Jāņa Strazda 40 gadu jubilejas koncertiem, kas 13. un 14. februārī izskanēs attiecīgi Rīgā un Liepājā.

It kā 40 gadi vēl nav nekas daudz, bet Jānis tiešām - arī šinī neilgajā laika nogrieznī paspējis paveikt daudz. Par to liecina kaut vai tas, ka koncertu programmas būs atšķirīgas.

Koncerts, kurš notiks Rīgā VEF Kultūras pilī, būs ar akcentu vairāk uz dziesmu cikliem. Viens no tiem ir cikls "Lins", kas tapis sadarbībā ar dzejnieku Jāni Peteru, otrs - dziesmu cikls "Uguns", kas veidots kopā Igo. Koncertā uzstāsies dziedātāji Igo, Antra Stafecka, Andris Ērglis un Normunds Rutulis. Piedalīsies arī Ķeguma jauktais koris "Lins", kura nosaukums ir radies saistībā tieši ar šo dziesmu ciklu.

Nākamajā dienā koncertā "Lielajā dzintarā" Liepājā jau minētajiem dziedātājiem pievienosies arī Dainis Skutelis, Kristīna Zaharova, Ginta Krievkalna, Kaspars Tīmanis, Liepājas jauktais koris "Laiks" un Liepājas teātra dziedošo aktieru ansamblis "Aģenti".