Komponists un pianists Uldis Marhilēvičs ir viens no tiem mūzikas dižgariem, kas var lepoties ar sabiedrisku raksturu un aktīvu iesaisti dažādos pasākumos, kuru vidū bijuši arī televīzijas šovi. Līdz ar to mūziķis guvis patiesi daudz atbalstītāju un daiļrades cienītāju, jo ir bijis gatavs spēlēt pavadījumus citiem un pat dejot pats, nebaidoties nonākt vērtējumu krustugunīs. Izrādās, sens Ulda sapnis ir bijis – kļūt par aktieri, kas daļēji piepildījies grozoties prožektoru gaismā ne tikai uz skatuves kopā ar grupām "Opus", "Remix", arī solo un citos sastāvos, bet arī radot muzikāli skatuviskus darbus.

Sācis ar dziesmu rakstīšanu, komponists Marhilēvičs šajā gadsimtā no mazajām formām pārgāja pie lielajām – par Dailes teātrī uzvesto mūziklu "Tobāgo" Uldis saņēma Spēlmaņu nakts balvu kā 2001./2002. gada sezonas labākais mūzikas autors dramatiskajā teātrī. Toreiz Valda Liepiņa režijā "Uz Tobāgo" piedzīvoja 120 izrādes, un tapa arī mūzikla brīvdabas versija.

Pēc panākumiem bagātās izrādes Uldis Marhilēvičs sarakstīja mūziklu "Klondaika" ar Kaspara Dimitera libretu, kas uzvests 2004. gadā, un sekoja kārtējais kopdarbs ar Māru Zālīti. Mūzikls "Priekules Ikars" skatītāju aizveda 17. gadsimtā, kad Kurzemes smēdē rosās kalējs, kura sapnis ir lidošana, un arī Marhilēvičs sevi uzskata par sapņotāju visa mūža garumā. Tiesa, pašas labākās lietas viņa dzīvē atnākušas pat īsti par tām nesapņojot, to vidū bija gan teātra uzaicinājums sacerēt mūziklu un tapa "Tobāgo", bet 2017. gada novembrī Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde notika uzvedumam „1900. Leģenda par pianistu”, kur visas izrādes garumā uz skatuves ir ne tikai aktieris Maksims Busels, bet arī Uldis, spēlējot pianista lomu. Šis stāsts vēsta par puiku, kas kļuva par izcilu pianistu un visu dzīvi pavadīja tikai uz kuģa, un skaidrs, ka Marhilēvičs, būdams liepājnieks, to ļoti labi varēja iztēloties. Starp citu, viens viņa vectēvs daudz kuģojis pa pasauli, un mūziķis labi zina savas dzimtas likteņstāstus. Piemēram, Ulda vecātēva tēvs Miķelis bijis bundzinieks cara armijā. Par dienestu saņēma zemi, uzcēla māju Akmensragā – tur mūziķis pavadīja vasaras savā bērnībā, vēlāk uzcēla jaunu māju un nu jau vairākus gadus Pāvilostā rīko pats savu mūzikas festivālu „Zaļais stars”. Tajā Uldis, protams, ir ne tikai rīkotāju, bet arī dalībnieku vidū – kustīgs kā ūdenszāle, un skatuve viņam allaž bijusi kā saldaisēdiens. Par šo komponistu un pianistu, kā arī festivālu rīkotāju šodien raidījumā.