Tieši šodien, 8. janvārī, aprit 75 gadi, kopš pasaulē nāca patiesa leģenda – angļu mūziķis, dziesmu autors un aktieris Deivids Bovijs (1947 - 2016). Viņa ekstravaganci ciena arī modes pazinēji. Ne velti dēvēts par "muzikālo hameleonu", Bovijs mūzikas cienītāju uzmanību izpelnījās ar saviem neprognozējamajiem un vienmēr mainīgajiem skatuves tēliem.

Viņš savā muzikālajā darbībā iedvesmu guva no visdažādāko mākslinieku daiļrades – vai tā būtu mūzika, dzeja, teātris, literatūra, glezniecība vai mode. Deivids Bovijs iedvesmojis daudzus jaunos mūziķus un arī pēc nāves turpina iedvesmot cilvēkus visā pasaulē, jo savā daiļradē spēja sapludināt robežas ne tikai starp populārās mūzikas žanriem, bet arī tā saucamo augsto mākslu.

Par Deivida Bovija nozīmi liecina kaut vai BBC veidotā aptauja 2002. gadā, kas tika sarīkota, lai noskaidrotu 100 populārākās personības visā Lielbritānijas vēsturē. Bovijs šajā sarakstā ieņēma 29. vietu. Izcils rādītājs populārā žanra mūziķim, ja ņem vērā, ka pirmo vietu ieņēma Vinstons Čerčils, trešo – princese Diāna, pēc tam – Darvins, Šekspīrs, Ņūtons un Anglijas karaliene Elizabete I.