Pievilcīgs izskats, muzikalitāte, zīmīgs balss tembrs – dziedātājs Viktors Zemgals apveltīts ar visu, kas nepieciešams veiksmīgai karjerai mūzikā. Tās lielākā daļa, protams, saistīta ar darbošanos ansamblī “Eolika”, taču arī tajā Viktors ar prieku komponēja un dziedāja savas pašsacerētās dziesmas.

Kopš bērnības šī Grīziņkalna zēna gaitas bijušas saistītas ar mūziku, turklāt jaunībā viņš sapņoja, ka kļūs par varenu rokmūziķi, kopā ar Mārtiņu Braunu darbodamies grupā “Dzintara lelles”. Zemgala dziedātāja biogrāfijā ierakstīta arī sadarbība ar komponistu Aleksandru Kublinski, dziedāšana VEF kultūras pils rēvijās, paša izveidotā grupa “Tobago” un spīdoša solokarjera šlāgermūzikas žanrā. Savulaik viņš atrada sen aizmirstas vai pie mums nemaz nepazīstamas ārzemju melodijas, kuras ieskaņoja ar latviskiem vārdiem un tapa lielie grāvēji “Dāliju liesmās”, “Magnolijas zieds” un citas dziesmas. Tika meklēts arī ceļš pie klausītājiem koncertos pat ar bērnu ansambli “Pekšņi”, apvienībā “Zemgals un draugi”. Protams, ik pa laikam viņš dziedāja arī kopā ar vokālo kvartetu “Eolika”, kura renesanse sākās 90. gadu nogalē.

Savās sologaitās Viktors izdevis vairākus dziesmu albumus, ieskaņojis duetus ar Līgu Robežnieci, Samantu Tīnu, aiz okeāna mītošo Sandru Maiju Ķuzi, pēdējos gados – ar jauno solisti Beāti Melderi, taču, būdams pašpietiekams, necīnās par vietām dziesmu aptaujās un par katru cenu neraujas uz skatuvi.

Drīzumā, par godu 6. septembrī gaidāmajai apaļajai jubilejai, gaidāms Viktora Zemgala koncerts Ogres novada kultūras centrā, kurā radošo atskaiti dziedātājs sniegs kopā ar mūziķiem Jāni Rubiku, Viesturu Samtu un Tomasu Anču – vēlāk tā būs skatāma televīzijas pārraižu ciklā “Dzīvā skatuve Ogrē”.