Tango - fascinējoši maģiskā deja, kas 20. gadsimta sākumā no Argentīnas sāka uzvaras gājienu visā pasaulē. Joprojām par tango karali tiek dēvēts argentīniešu dziedātājs un komponists Karloss Gardels. Tango ir viena no tām dejām, kurā vērojams neticami daudzu kultūru sajaukums. Un arī mums ir savs tango karalis - Oskars Stroks, kura sacerētās melodijas skanēja Vakareiropā vēl pirms Otrā pasaules kara.

Pavisam noteikti - Stroks nebija pirmais, kuru aizrāva tango žanra valdzinājums, jo 20. gadsimta 20. gadu Rīgas izklaides mūzikas kultūrā viņam līdzās bija arī citi, taču tieši viņš bija pirmais, kurš šim žanram piešķīra to spožumu, kas var kalpot kā etalons.

Par tango pats Oskars Stroks vienā no retajām intervijām izteicās šādi: "Tas ir viss, ko mēs mīlējām, mīlam un turpināsim mīlēt. Romances atturība, lirika un cildenums, serenādes izsmalcinātā intimitāte un maigums, dziesmas melodika un demokrātisms."

Nupat apritēja 130 gadi kopš Oskara Stroka dzimšanas un raidījums Dzīves ritmi mūzikā veltīts viņa raibajam dzīvesstāstam un, protams, - mūzikai.