Ja vajadzētu minēt populārākos ģitāristus Latvijā, droši, ka vairumam vispirms prātā nāktu Aivara Hermaņa vārds. Un tam ir savs pamats - ģitāra jau vairāk nekā 50 gadus ir Aivara sabiedrotais, kuras virtuozais skanējums kuplinājis neskaitāmu muzikālo kolektīvu skanējumu - "Suvenīrs", "Tip-top", "Modo", "Opus", "Remix", Radio vieglās un estrādes mūzikas orķestris, Raimonda Paula ansamblis, Gunāra Rozenberga bigbends, Laimas Vaikules grupa - visu atcerēties droši pašam būtu grūti.

Nākamnedēļ Aivars Hermanis atzīmē jau 65. dzīves jubileju, un, protams, ka šādā reizē neiztikt bez jubilejas koncertiem - tie būs divi - 7. martā, VEF Kultūras pilī Rīgā un 15. martā koncertzālē Lielais Dzintars Liepājā.

Jubilejas koncertos varēsim dzirdēt dziesmas un instrumentālos skaņdarbus, kas iekļauti Aivara Hermaņa divos solo albumos, kā arī kopdarbos, kas tapuši sadarbībā ar laikabiedriem - dziedātāju Ievu Akurateri, Aiju Vītoliņu un Igo, mūziķiem Uldi Marhilēviču, Juri Kristonu, Raimondu Macatu un Ēriku Upenieku, kā arī ar Akustisko ģitāru trio dalībniekiem - Kasparu Zemīti un Mārci Auziņu. Liela daļa no šiem māksliniekiem būs kopā ar Aivaru jubilejas koncertos. Būs arī pirmatskaņojums jaunākajam, retrospektīvajam albumam igo # hermanis # dziesmas, kas dienas gaismu ieraudzīs pirmajā koncertā - 7. martā. Šajā albumā apkopotas dziesmas Igo izpildījumā, kas radītas pēdējās desmitgadēs.