Bija reiz skaisti laiki, kad vairāku gadu desmitu garumā Zāļu vakarā varējām līgot kopā ar Maestro Raimondu Paulu. Noteikti daudziem klausītājiem atmiņā varenie lielkoncerti ar devīzi "Latvju ziņģe", kas pārskanēja Latviju no Valmieras līdz Ventspilij. Toreiz Maestro uzsvēra, tā kā alu nedzer, tad Jāņos viņam labāk patīk sēsties pie klavierēm un muzikāli nosvinēt saulgriežus, priecējot tūkstošiem jāņubērnu.

Pēc tam Pauls aicināja uz Līgo vakara koncertiem savā īpašumā Līčos, un arī tie laiki tagad pagātnē. Par jaunu tradīciju kļuva liela, plaša un skaļa līgošana Rīgā, Daugavmalā, kur aktieri un dziedātāji varenas mūziķu brigādes pavadībā cēla gaismā vecas un jaunas Maestro dziesmas. Nu jau pāris gadu no Līgo vakara līksmībām komponists pagājis malā, taču gan televīzijā, piemēram, gadu no gada Jāņos rādītajā filmā "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", un arī radio bez Raimonda Paula dziesmām šai svētku laikā neiztikt.

Un, sekojot tradīcijai, arī Latvijas Radio 1 atkal aicina baudīt Maestro melodiju burvību, atceroties divas lieliskas un populāras kinofilmas ar Paula mūziku, kam šogad svinamas nozīmīgas jubilejas. 1970. gadā pie skatītājiem devās pirmā pašmāju muzikālā kostīmfilma "Vella kalpi", bet piecus gadus vēlāk tas pats režisors Aleksandrs Leimanis uzņēma aizraujošo kinolenti "Melnā vēža spīlēs" par brašajiem un mīlētgribošajiem latviešiem un viņu kaklakungiem. Abu panākumu pamatā nenoliedzami bija lipīgās melodijas, kuru autors bija Raimonds Pauls.