8. augustā pulksten 20 Talsos jau devīto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts "Tiguļkalns", kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus.

Tikai retajam komponistam ir savs kalns, varbūt pat nevienam citam, izņemot Raimondu Tigulu, kurš kopš 2012. gada augstākajā no Talsu deviņiem pakalniem, Tiguļkalnā pulcē savus domubiedrus – mūziķus un klausītājus, lai gremdētos Ārpasaules mūzikas vakaros, kur notiek pārpasaulīga enerģiju saslēgšanās.

Tigula daiļrade pazīstama kā populārās, tā akadēmiskās mūzikas cienītājiem – viņš ir vairāku Dziesmu un deju svētkos atskaņotu skaņdarbu autors, draudzējas ar koriem Latvija, Kamēr un Rīgas Doma zēnu kori, orķestri “Sinfonietta Rīga”, taču savulaik muzicējis kopā ar Jāni Stībeli duetā “Shake & Bake”, rakstījis dziesmas Normundam Rutulim un citiem populāriem solistiem, tapusi arī teātra un kinomūzika, starptautiski atzīta ambientā mūzika, Imanta Ziedoņa “Epifāniju” un Vairas Vīķes-Freibergas “Saules dainu” muzikālais noformējums – radošā darba apjoms ir ārkārtīgi plašs, un to allaž pavadījusi dziļa interese par latviešu un citu tautu folkloru, apgūti neskaitāmi, pat visai eksotiski mūzikas instrumenti, turklāt dziedājis arī Raimonds pats.