Tīri vai apbrīnojami, cik daudzi kontrabasisti latviešu mūzikā izdarījuši ko vairāk, nekā vienkārši teicami spēlējuši savu instrumentu. Vispirms jau jāmin komponists Artūrs Grīnups, viņa iesākto turpināja Pēteris Vasks, kas kļuvis par vienu no Eiropas ievērojamākajiem vēlīnā 20. gadsimta akadēmiskās mūzikas komponistiem. Šodien komponē arī kontrabasists Kristaps Pētersons.

Toties mūsu estrādes mūzikas žanrā būtisku ieguldījumu devis vēl viens kontrabasa spēles meistars. Tas ir Egīls Švarcs, un šonedēļ apritēja 85 gadi kopš mūziķa dzimšanas.

Vācija no mums ir tālu, bet tepat - Latvijā - vēl kāds labi pazīstams mūziķis šonedēļ - pareizāk būtu teikt - tieši šodien -svin skaistu jubileju. Tas ir dziedātājs Uģis Roze, kurš atskatīties uz sešdesmit dziesmām pilniem pavasariem bija paredzējis šonedēļ, bet nu visi četri ieplānotie koncerti ar nosaukumu "Uzdāvini man šo pasauli čukstus" pārcelti uz septembri - ar ko tad rudens sliktāks laiks par pavasari - īstais brīdis, kad latvieši atskatās uz paveikto…