Kas ir galvenais priekšnosacījums nevainojamam muzikāla darba atskaņojumam? Tas ir ritms. Var apgalvot, ka prasība pēc nevainojama ritma mūsos iekodēta jau ģenētiskā līmenī, jo kas tad bija pirmais mūzikas instruments no aizvēsturiskiem laikiem. Ne jau kāda stabule, vai kas strinkšķināms. Tās bija bungas. Cik tur tā darba – uzstiepjam mamuta (vai kaimiņu cilts virsaiša) ādu uz doba koka bluķīša – un gatavs. Tāpēc nav brīnums, ka arī šodien bundzinieka vieta orķestrī ir nenovērtējama.
Pie sitamajiem instrumentiem pieder ne tikai bungas, to garajā sarakstā atrodami arī tādi melodiski instrumenti, kā marimba un vibrafons. Un vēl, ja palūkojamies, kā rangu tabulā tiek iedalīti instrumenti mūsdienu populārās mūzikas vai džeza orķestrī, izrādās, ka pie ritma grupas pieder ne tikai sitamie instrumenti, bet arī kontrabass, ģitāra un, lai cik neticami neizklausītos, arī klavieres. Šiem instrumentiem vēl ir kas kopīgs – visus tos lieliski pārvalda mūsu džeza vecmeistars, sitaminstrumentu mūziķis un pianists, komponists, aranžētājs un ansambļu vadītājs Zigurds Rezevskis, kurš jūnijā nosvinēja 85 gadu jubileju.
Raidījums Dzīves ritmi mūzikā veltīts nelielam ieskatam Zigurda dzīves līkločos.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X