Dziesma “Latgales svečturi” ir skaņu režisora un komponista Ungara Savicka pirmā sacerētā dziesma, kas ieskaņota radiostudijā. Tas notika 1976. gadā, kad Savicki pēc Latvijas Valsts konservatorijas Kompozīcijas nodaļas absolvēšanas norīkoja darbā Latvijas Radio par mūzikas redaktoru. Tajā laikā Savickis jau bija labi pazīstams populārās mūzikas lauciņā, un iespēja izmantot profesionālas studijas iespējas dziesmu ieskaņošanai bija tieši vietā.

Kopš 1972. gada Savickis darbojās kā Ogres kultūras nama ansambļa “Metronoms” vadītājs, ar savu orķestri viņš togad piedalījās pat “Liepājas dzintarā”. Septiņdesmito gadu vidū Savickis uzņēmās arī Latvijas Universitātes studentu grupas “Inversija” muzikālo vadību.

Kopumā interese par populāro mūziku Savickim radās jau pusaudža gados, kad viņš apguva dažādu instrumentu spēli. Uz mūzikas skolu 1952. gada 24. jūnijā dzimušo zēnu savulaik aizveda viņa mamma Anita, toreizējā Dailes teātra aktrise. Viņa arī izraudzījās vārdu Ungars.

Savukārt ģimenē mantoto mīlestību pret teātri Savickis lika lietā Latvijas Radio, kur piedalījās apmēram 200 radioteātra iestudējumu tapšanā gan kā skaņu režisors, gan komponists.