Populārus māksliniekus, uzdodot dažādus muļķīgus jautājumus, visbiežāk, ja tā drīkst teikt, aplido žurnālisti. Amerikāņu komponista Bērta Bakeraka (Burt Bacharach) gadījumā būtu interesanti, ja viņu uzrunātu kāds nopietnas zinātnes pārstāvis.

Bakeraks dzimis 1928. gadā un savā cienījamajā vecumā skaitās viens no izsmalcinātākajiem populārās mūzikas komponistiem, kurš joprojām turpina sacerēt prātā paliekošas melodijas, kā to pieradis darīt kopš pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigām. Bērta Bakeraka veidotās kompozīcijas vienmēr izcēlušās ar oriģinālu melodisko risinājumu, netradicionālām akordu secībām un poliritmiju. Un vēl šodien viņš reizi pa reizei pats kāpj uz skatuves un sēžas pie klavierēm. Varbūt vienīgi pats nedzied. Kādreiz  pie vajadzības viņš arī to lieliski darīja.

Slavenais ierakstu producents Fils Ramone savulaik Bakerakam veltīja šādus vārdus: „Studijā viņš ienes neaprakstāmu dzīvīgumu. Ja viņš diriģē, viņam pietiek tikai savā īpašajā veidā paskatīties uz bundzinieku vai pamāt ar pirkstu un viss atdzīvojas. Bērts noteikti ir viens no apbrīnojamākajiem mūziķiem uz pasaules.”