1988. gadā Latvijā mēs vēl tikai sapņojām par brīvību, bet atmodas notikumi jau bija sākušies, un tas atspoguļojās arī mūzikā - togad Mikrofona aptaujā uzvarēja grupa "Remix" ar dziesmu "Pie laika", kurā tika pieprasīta brīvība Tēvzemei.

Bet visu pasauli togad apceļoja bezrūpīgā Bobija Makferina dziesmiņa "Don't Worry, Be Happy", kas 1988. gadā ASV populārās mūzikas topā ierindojās pirmajā vietā un 1989. gada Grammy balvu pasniegšanas ceremonijā saņēma balvu gan kā gada dziesma, gan gada ieraksts. Kā skrien laiks! Bobijs Makferins nākamnedēļ atzīmēs jau 70. dzimšanas dienu.

Bobiju Makferinu nosaukt vienkārši par dziedātāju nozīmētu nepateikt neko. Viņš ir īsts brīnums mūzikas pasaulē, joprojām ar pārsteidzoši jauneklīgu izskatu, Makferins ir četru oktāvu balss īpašnieks, daudzpusīga personība, mūzikas entuziasts, viens no slavenākajiem džeza vokālās skolas novatoriem, atzīts klasiskās mūzikas diriģents, viens no pasaules pazīstamākajiem vokālajiem improvizatoriem, kurš ritmu un balsi pārvalda tik labi, ka dažbrīd spēj radīt iespaidu, ka dzied vairāki cilvēki. Pie tam - mūzikas karjerā paspējis iegūt 10 Grammy balvas.