No 10. līdz 31. oktobrim vidusskolēni aicināti pieteikties Latvijas simtgades spēlei „Faktu Mednieki”. To var izdarīt Latvijas Radio 1 mājaslapā www.latvijasradio.lv, aizpildot anketu.

Spēles mērķis ir, tuvojoties Latvijas simtgadei, noskaidrot, kurā Latvijas novadā – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē vai Latgalē – ir zinošākie jaunieši vidusskolas vecuma grupā. Spēlē būs ietverti jautājumi par Latvijas vēsturi, kultūru, dabu, zinātni, ģeogrāfiju un sportu. Viena spēle izskanēs četrās mēneša svētdienās, un katrā spēlē 4 jaunieši ne tikai cīnīsies par uzvaru, bet arī krās punktus savam novadam. Spēles fināls, kurā uzzināsim, kurš novads ieguvis visvairāk punktu, notiks Latvijas 100. dzimšanas dienā – 2018. gada 18. novembrī.

Spēli „Faktu mednieki” vadīs Latvijas Radio režisore Diāna Bērza un Pumpuru vidusskolas 12. klases skolnieks Kristers Bērzs. Jautājumi būs no Latvijas Faktu spēles, no radioenciklopēdijas „Kāpēc,Tāpēc”, kā arī pašu vidusskolēnu pieteikšanās anketās iesūtītie jautājumi.

Latvijas Radio mērķis ir bagātināt jauniešu zināšanas par mūsu valsts nacionālajām bagātībām, tautas mantojumu, kultūrvēsturiskām vērtībām, kā arī cilvēkiem, dabu, ģeogrāfiju, sociāli svarīgām aktivitātēm un sportu. Spēles noslēgumā gan dalībnieki, gan arī radio spēles klausītāji varēs teikt, ka par Latviju zina visu, vai vismaz daudz vairāk nekā līdz šim.

Spēle „Faktu mednieki” Latvijas Radio 1 ēterā skanēs no 2017. gada 8. janvāra - katru svētdienu, plkst. 10:05 ar atkārtojumu Latvijas Radio 5.