Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstījusi ieceri noteikt aizliegumu bērnu adopcijai no Latvijas uz ārvalstīm. 2019.gadā uz ārvalstīm adoptēti 48 bērni, 33 no viņiem bija vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Latvijā patlaban ir 1150 adoptējamu bērnu, vairums pusaudža vecumā. Kāpēc neatrodas ģimenes, kuras šiem bērniem vēlas dot īstas mājas, kāpēc šobrīd ārzemju adopcija uz laiku ir apturēta, raidījumā Ģimenes studija skaidro Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Krišs Lipšāns un tieslietu ministra padomniece Ilona Kronberga.

Ierakstā uzklausām arī Madaru Siliņu. Viņa ir biedrības "Sistēmas bērni" pārstāve, pati uzaugusi institūcijā, savukārt viņas māsas jau sešus gadus par saviem vecākiem sauc ASV pilsoņus.

Kā veiksmīgāk sakārtot adopcijas sistēmu, vērtē fonda “Plecs” vadītāja Inga Oliņa, bijusī Jelgavas bērnu nama vadītāja, šobrīd Ģintermuižas Bērnu sociālā rehabilitācijas centra nodaļas vadītāja Inese Kovaļevska un divu bērnu mamma, pati bijusi "sistēmas bērns" Karīna Pētersone.