Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Šoreiz dodamies ciemos pie Forandu ģimenes Carnikavas novada Gaujā. Ģirts un Marita audzina divus bērnus, pirms laika visi pārcēlušies no Rīgas uz ģimenes īpašumu – bijušo vasarnīcu, un tagad ir aizrautīgi dabas mīļotāji un pētnieki. Protams, arī vērīgi par drošību savā ikdienā, jo abi vecāki jau ilgi strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Nākamgad Forandi svinēs 20 gadu kāzu jubileju un šajā sarunā padalās arī ar savu harmoniskas kopdzīves recepti.

Ģirts ir ugunsdzēsējs jau 23 gadus, šobrīd ir daļas komandieris Ādažos. Brīvajā laikā nedaudz makšķerē kopā ar kādu no bērniem. Arī mājas uzturēšana prasa savu. Viņam patīk būt pie dabas, pārcelšanos no Rīgas pirms astoņiem gadiem nekādā ziņā nenožēlo. Marita piebilst, ka Ģirtam patīk vairāk izbraukt ar laivu izbraukt, nekā makšķerēt. Viņš arī dodas viens dabā un ģimenei sūta skaistas bildes.

Marita VUGD strādā jau 16 gadus. Viņa atzīst, ka vīrs ievilinājis un pēc dēla piedzimšanas mainījusi profesiju, iepriekš bijusi friziere. Arī viņai patīk būt dabā, braukt ar riteņiem, kopā ar pārējiem rīkot piknikus un spēlēt galda spēles. Marita arī labprāt rīko svētkus - sesto gadu rīko Kaimiņu svētkus. Regulāri arī poš un pati dekorē māju, kā arī organizē svētkus mājā.

Daniēls mācās 11. klasē Tālmācības vidusskolā, brīvajā laikā spēlē bungas un nedaudz apgūst trikus ar kārtīm. Viņš cenšas mazāk izmantot datoru, lai neveidojas atkarība un nebūtu grūti apstāties.

Tālmācības skolu dēlam savulaik vecāki izvēlējušies viņa veselības dēļ, bet tagad ir gandarīti, ka puisis var pats plānot savu dienu un mācīties nepieciešamo. Daniēls vērtē, ka tālmācībai ir savi plusi, ir arī mīnusi. Sākumā bijis daudz grūtāk, tagad pats māk mācīties.

Alīne mācās 2. klasē un viņai patīk mācīties. Mīļākā stunda māsai ir latviešu valoda, kur daudz lasa un ir daudz pārbaudes darbu. Divas nedēļas Alīnei ir kāmis Rozīne, kurš vēl neko nav sagrauzis. Alīne atzīst, ka 2. klasē mācīties ir foršāk, nekā pirmajā, jo matemātika ir grūtāka. 

"Ja grūtāk, jācenšas vēl. Ja kļūdās, jāmēģina vēl, vēl. Nedrīkst padoties, jāiet uz priekšu," savu skolotāju Baibu ar pārliecību citē Alīne.

Sarunā bērni dalās ar ģimenes kopīgajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem un aizvadītās vasaras ceļojumu atmiņām. Ceļojums vedis uz Polijas Tatriem. Tētis piebilst, ka jau tagad ģimene plāno nākamo kopīgo ceļojumu.

 

Forandi ir viesojušies arī raidījumā Gudrības pilieni.