Visi vecāki vēlas, lai viņu mazulis būtu laimīgs, vesels un ar dzīvi apmierināts. Tomēr nereti jaundzimušais raud bez acīmredzama iemesla un naktī mostas ik pēc pāris stundām. Ko iesākt vecākiem? Pieredzējusī britu patronāžas māsa Džīna Forda ir pārliecināta, ka vislabākais risinājums ir viņas izstrādātā dienas režīma ievērošana. Tā pamatā ir mazuļa barošanas un gulēšanas dabiskais ritms, kas nodrošina mazuļa pamatvajadzību apmierināšanu, pirms viņš kļuvis pārguris un nemierīgs. Savus uzskatus par mazuļa dienas ritmu viņa izklāsta grāmatā "Apmierināta mazuļa dienas ritms". Ģimenes studijā pieredzē dalās vairākas mammas: Madara Miezīte, Ilze Neidere un Madara Melne-Tomsone. Britu speciālistes ieteikumus, kas palīdzējuši arī vecākiem Latvijā, vērtē ārste Irēna Putniņa.

Šobrīd valdošais uzskats, ka vismaz sākumā jāvadās no bērna vajadzībām, tomēr kaut kāda kārtība dzīvē ir vajadzīga. Ārste norāda, ka nevienu grāmatu nevar tieši pieņemt. Ne katram derēs arī grāmatā "Apmierināta mazuļa dienas ritms" sniegtie padomi, jo visi bērni dažādi.

Raidījuma otrajā daļā diskusijai pievienojas fizioterapeite Līga Barone, lai runātu par bērnam nepieciešamajām kustībām dzīves pirmajā gadā, analizējot grāmatā "Aktīvs mazulis - gudrs mazulis! No dzimšanas līdz sešu gadu vecumam" sniegtos padomus. Grāmatas autori Glens Domens, Duglass Domens, Brūss Heigijs.