Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Kas ir apzinātība un kā to mācīt bērniem? Kāpēc to darīt un kā to praktizēt ikdienā, ja ar šo jēdzienu līdz šim nav bijis nekādas saskares? Vai un kā apzinātības trenēšana un vingrinājumu pielietošana ikdienā var palīdzēt bērniem tikt galā ar stresu, koncentrēšanās problemām un uzmanības noturības grūtībām, plašāk stāstām Ģimenes studijā.
Raidījuma viesi: Klusuma skolas pasniedzēji, četru bērnu vecāki Ivo un Inese Strantes, Briseles II Eiropas skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, apzinātības skolotāja pusaužiem, kura rivātpraksē strādā kā logopēde Sanita Ozoliņa un pedagoģe, kas palīdz bērniem sagatavoties skolai, mamma Inese Prūse.
Ivo Strante skaidro, ka apzinātība nozīmē pievērst uzmanību tam, kas notiek šajā mirklī, ar nolūku un nevērtējot. Visām sadaļām ir vienlīdz svarīga nozīme. Ikdienā tas nozīmē - būt vairāk klātesošam savā dzīvē. Tas ir jākultivē un jākopj.
Inese Strante papildina, ka pretējs apzinātībai ir "autopilots", kad kaut ko dara neapzinoties. Trenējot apzinātību ilgākā laikā cilvēkā veidojas iekšējais novērotājs, ka spēju novērot savas domas, savas ķermeņa sajūtas. Tad var tālāk runāt, ko ar to var sasniegt.
Viņa arī bilst, ka nav pareizu vai nepareizu veidu, kā justies, svarīgākais ir to atklāt, apzināties un to var darīt arī kopā ar bērniem jau no ļoti maza vecuma.
Sanita Ozoliņa bilst, ka šobrīd vairāk sanākt iedvesmot apzinātībā pusaudžus, un viņa ir pamanījusi, ka palīdz stāsts par to, ko viņi varētu iegūt.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X