Priekšlaikus dzimušiem bērniņiem mammas piens ir kritiski nozīmīgs ne vien izdzīvošanai, bet arī turpmākās dzīves kvalitātei. Diemžēl ne visām māmiņām, mazulim piedzimstot pirms laika, ir savs piens. Tāpēc visur Eiropā darbojas mātes piena bankas un nu šāda banka top arī Latvijā. Kāpēc projekts realizāciju gaidījis tik ilgu laiku un kas vēl jāpaveic, lai arī Latvijā varētu teikt - mums arī ir Mātes piena banka, raidījumā Ģimenes studija skaidro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonataloģijas klīnikas vadītāja neonataloģe Dace Sniedze un Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Sazināmies arī arī Rīgas Dzemdību nama galveno neonataloģi Inesi Bļodnieci un uzklausām viņas viedokli par slimnīcu savstarpējo sadarbību, nodrošinot mātes pienu priekšlaikus dzimušiem bērniņiem. Ierakstā uzklausām mammu Ingu Gleizdāni, kas ar prieku stāsta, ka labprāt būtu donore Mātes piena bankai.

Labdarības akcija, kuras ietvaros aicina ziedot Mātes piena bankas izveidei, turpināsies vēl pāris dienas, līdz 24. novembrim. Liene Dambiņa cer, ka izdosies savākt vajadzīgos līdzekļus darbības uzsākšanai un tad Mātes piena banka darbu varētu sākt jau 2022. gada sākumā.

Mātes piena banka atradīsies VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” Neonatoloģijas klīnikā. Tieši Bērnu slimnīcas Priekšlaikus dzimušo bērnu intensīvās terapijas nodaļa bieži kļūst par pirmajām mājām pašiem mazākajiem bērniņiem no visas Latvijas. Dace Sniedze raidījumā iepazīstina ar Mātes piena bankas darbības principiem.