Fotogrāfes Aritas Strodes-Kļaviņas šobrīd aktuālais fotoprojekts ir ceļojošā izstāde “Neērtie bērni”. Izvadāta pa visiem Latvijas novadiem, tā pašlaik apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, kur izstādītas 15 skaistu ģimeņu fotogrāfijas – tādu ģimeņu, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

“Esam pieci divkājaini un trīs četrkājaini. Pilna māja, citi saka, ka īsta trakomāja, un nevar nepiekrist,” ar ģimeni iepazīstina Arita.

Viņas minētie divkājainie ir Arita un viņas vīrs Āris un abu bērni Rasa, Austrums un Marts. Bet trīs četrkājainie ir sunīte Panda, kuru ģimene ieguvusi apmaiņā pret arbūzu un kas arī skaļi un draudzīgi sagaida Latvijas Radio ciemos, kā arī divi kaķi.

“Neērtie bērni” ir otrais Aritas fotoprojekts, pirmā personālizstāde pirmā bija "Neparastie latgalieši".

“Šo sēriju veidoju, jo man ir svarīgi, lai mūsu sabiedrībā būtu mazāk aizspriedumu. Savas nezināšanas dēļ daudzi joprojām vairās no cilvēkiem, kas ir citādi, es gribēju parādīt, ka šie bērni un viņu ģimenes ne ar ko neatšķiras,” skaidro fotogrāfe.

Arita atklāj, ka projekta ideju aizņēmusies no līdzīga projekta ārzemēs, kur bērni fotografēti kā supervaroņi un pēcapstrādē retušētas dažas viņu redzamās atšķirības.

“Šķita, ka Latvijā tā ir neizmantota tēma,” atzīst Arita.

Kad noslēdzies projekts "Neparastie latgalieši", Arita sociālā vietnē Facebbok.com aicinājusi ģimenes pieteikties. Atsaucība bijusi liela, nācies pat atteikt. Izstādē ir divas katras ģimenes bildes un arī apraksta par ģimeni, bērnu. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šī izstāde būs apskatāma līdz 31. martam. Tad tā turpinās ceļot pa Latviju, beigās ģimenes saņems fotogrāfijas kā dāvanu.

Šobrīd Kļaviņi dzīvo Jelgavā, bet gan Arita, gan Āris nāk no Latgales un domā, ka kādreiz arī tur atgriezīsies.