Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Rosinājums patērēt kultūru skolas laikā vēlāk rada interesi apmeklēt kultūras norises kopā ar ģimeni vai draugiem ārpus skolas. Vai pietiek ar skolas, pašvaldību un programmas "Skolassoma.lv" līdzfinansējumu izglītojošiem pasākumiem? Vai skola var lūgt papildus maksājumus arī vecākiem? Ko darīt situācijā, ja daļa skolēnu vēlas apmeklēt kādu pasākumu, bet daļa nevar ģimeņu to atļauties finansiāli? Ģimenes studijā vērtē programmas „Latvijas skolas soma” vadītāja Aija Tūna, Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijas vecāku padomes priekšsēdētāja Kazimiera Puzo, Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa mūzikas skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ieva Āne-Miķelsone un Nautrēnu vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā, 3.klases audzinātāja Megija Streļča.

Jau piekto gadu "Latvijas skolas soma" palīdz visiem skolēniem tuvāk iepazīt mūsu kultūras mantojumu, mākslu un vēsturi. Programmas vadītāja atgādina: katru gadu ikviens skolēns  pieredz vismaz vienu kultūras norisi semestrī. Skatoties no kultūras puses tās ir apmēram 10000, pat 14000 kultūras norises katru gadu.

Cik bagātinoša šī kultūras pieredze ir katram Latvijas skolēnam un vai ar to pietiek, lai teikto, ka tā jaunajos cilvēkos veidojas ieradums patērēt kultūru?