Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studija dodas pie Gundegas Skruzes-Janavas ģimenes. Gundega ir ģimenes ārste un arī pasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē, aktīvi pauž savu redzējumu mikroblogošanas vietnē "x" gan par savu ikdienas dzīvi, gan sabiedrībā notiekošo.

Covid pandēmijas laikā, argumentējot sociālajos tīklos, ka sejas masku valkāšana nekādi nekaitēs skolēnu veselībai, saņēma arī ļoti aizskarošus komentārus. Pret komentētājiem tika ierosināta krimināllieta, kas beidzās ar atzinumu, ka nopratināšanā viņi atzinušies, ka tā jau nemaz nebija domājuši…

Šobrīd Gundega ir pilna laika mamma. Tā viņa sevi piesaka sociālajos tīklos. Ne tikai mamma un mazu un lielu daktere, arī divu suņu un divu kaķu kalpone. Un tagad Gundega saviem sekotājiem stāsta arī par ikdienu kopā ar mazuli. Viņa, piemēram, raksta: "Ja mazulis rauj matus, tas ir sīkums, tā vīrs saka. Īstas ciešanas esot bārda. Nevaru pārbaudīt."

Kā tagad mainījusies Gundegas dzīve un kā pašas plašās zināšanas palīdz aprūpēt un audzināt zīdaini, ir viens no aspektiem, kuru pārrunājam ar Gundegu Skruzi-Janavu.

Ikdiena ir pavisam kaut kas cits, tā par dzīvi kopš ģimenē ienācis dēliņš Alekss, saka Gundega

"Ārsta un pasniedzējas ikdiena nozīmēja, ka esi visu laiku kaut kādā skrējienā. Tagad tev ir cita priekšniecība, kas  var izsaukt 24/7. Tādas ikdienas ierastās aktivitātes it kā nav, bet nogurums ir tāds pats," neslēpj Gundega.