Kaut arī “sistēmas bērnu”, gan arī bērnu ar īpašām vajadzībām dzīves kvalitāte ir uzlabojusies, viņu vecāki stāsta, ka šajā jomā vēl daudz darāmā, lai savlaicīgi pamanītu bērnu, kuram nepieciešama palīdzība, sniegtu to tad, kad iespējami fiziskās un garīgās veselības uzlabojumi. Ģimenes studijā turpinām sarunu par to, kā klājas "sistēmas bērniem" un bērniem ar īpašām vajadzībām. Stāsta mammas un tēti, kuri gatavi cīnīties par savu bērnu un arī savām vajadzībām. Raidījuma viesi: Elīna Bataraga, Karīna Pētersone un Vadims Geža.

Raidījuma viesi vērtē, ka sistēma audzina vecākus, kuru bērni var kļūt par "sistēmas bērniem", jo nesaņem pietiekamu pieredzi un zināšanas ģimenē. Lielākais un nepieciešamākais atbalsts bērniem ir savlaicīga palīdzība bioloģiskajai ģimenei.

Elīna Bataraga sevi sauc par laimīgu mammu. Viņa audzina četrus gadus vecu meitiņu Hannu, Bataragu ģimene ir arī aizbildņi trīs gadus vecajam Viktoram un audžuvecāki deviņus gadus vecai audžumeitai ar īpašām vajadzībām.

Karīna Pētersone ir uzaugusi bērnunamā un internātā, pašai ir divi mazi bērni, trīs un septiņus gadus veci, šobrīd aktīvi iesaistās bērnu tiesību aizstāvības jautājumu risināšanā, lai katrs bērns var augt laimīgs un vesels. Elīna un Karīna maija nogalē arī rīkoja saietu un gājienu bērnu tiesību aizstāvībai "Vienaldzība ir piekrišana".

Vadims Geža par savu ģimeni rakstījis “laimīgi vecāki ar sirdi dzemdētiem bērniņiem Aleksandrai un Anastasijai”. Abiem bērniem ir pieci gadi, Aleksandrs Gežu ģimenē ir trīs gadus, Anastasija – divus mēnešus.