Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Jo jaunāki bērni, jo ātrāk tie izaug no savām drēbēm un mantām. Kā atbrīvoties no vairs nevajadzīgām bērnu lietām, rūpējoties gan par vidi, gan ietaupot savus līdzekļus, interesējamies Ģimenes studijā. Runāt par šo tematu ierosināja viena no raidījuma dalībniecēm - mantu maiņas vietas „Brīvbodes” pārstāve Ilze Gūtmane. Sarunā piedalās arī biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" ģenerālsekretārs Uldis Līkops un dūla Jana Biezā, kura nodarbojas ar labdarību Talsos, domājot tieši par iespējām jaunajiem vecākiem savstarpēji mainīties vai nodot tālāk nevajadzīgās bērnu mantas.

Pieredzē par atbrīvošanos ne nevajadzīgām lietām un drēbēm dalās mammas Inese Auniņa, Linda Miķelsone-Lauva un Agija Kola-Kanča.

Jana Biezā sadarbojas arī ar sociālo dienestu. Viņas pieredze liecina, ja ziedotāji saņem palīdzības lūgumus no kādas mammas, kura, piemēram, raksta, ka nesanāk nauda ne ēdienam, ne drēbēm, lai vismaz iedod drēbes, to uzreiz nevajag darīt, lai arī gribētos iepriecināt trūcīgo ģimeni.

Viņa mudina, ja jaunās mammas sastopas ar šādu palīdzības lūgumu, pareizāk būtu nevis mesties palīgā, bet vērsties sociālajā dienestā un norādīt, ka ir šāda ģimene, vai pašu sievieti mudināt sadarboties ar sociālo dienestu, lai meklētu iespējas situāciju mainīt un uzlabot.

Jana Biezā skaidro, ka cilvēku pienākums ir ziņot par šādu ģimeni un to nevajag uzskatīt par nosūdzēšanu.

Ģimenes studija vienā no lielākajām Facebook.com māmiņu grupām jautāja, ko māmiņas iesāk ar to, kas pašu bērniem vairs nav nepieciešams?

Atbildes liecina:

  • Atdodu draugu bērniem - 41 %
  • Labākās lietas pārdodu, citas atdodu - 27%
  • Ziedoju labdarībai - 16%
  • Glabāju nākamajam bērnam - 7%
  • Izmetu - 5%
  • Pārdodu internetā, tirdziņos un grupās - 4%
  • Pašu labāko taupu mazbērniem, visu pārējo vai nu pārdodu, vai atdodu - nepilns procents.