Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Šobrīd noteiktais vakcinācijas kalendārs pasargā no 14 infekcijas slimībām. Tomēr pēdējos gados arvien vairāk vecāku atsakās bērnus potēt pret kādu konkrētu saslimšanu vai vispār nolemj atteikties no vakcinēšanas. Cik tas pamatoti un kādas sekas var būt šādai rīcībai, Ģimenes studijā analizē ārsti un infektologi. Ārstiem arī jautājam, kāds šobrīd ir bērnu un pusaudžu vakcinācijas kalendārs un kā tajā notiek izmaiņas. Viesi studijā: Rīgas Stradiņa Universitātes asociētā profesore, Latvias pediatru biedrības vadītāja Ilze Grope, ģimenes ārste-pediatre Gerda Lielause un Slimību profilakses un kontroles centra Epidemioloģijas departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Profesore Ilze Grope atzīst, ka var saprast cilvēkus, kas atsakās no vakcinācijas. Pasaules pieredze rāda, ka cilvēks atsakās no tā, no kā viņš baidās. Un parasti viņš baidās no tā, ko nezina. Jo ir labākas viņa zināšanas, jo vairāk cilvēks arī vēlas vakcinēties.

Grope vērtē, ka no vakcinācijas cilvēkus atbaida dezinformācija, kas pastāv sabiedrībā , un maldīga informācija par blaknēm un slimību neesamību.

"Ja nav sastapies ar slimību un nezina, kā tā izpaužas, cilvēks domā, ka tas ir nebūtiski, ka nevajag potēties. Ja ir informācija, izvēle ir pilnīgi cita," uzskata Grope.