Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Mūsdienās bērni pirmsskolas izglītības iestādēs mācās ne tikai lasīt, rakstīt un rēķināt, viņi apgūst ikdienai noderīgas zināšanas un prasmes. Nereti, uzzinot ko jaunu, viņi kļūst par skolotājiem un viedokļu un arī domas nesējiem pieaugušajiem, mudinot tos pievērsties dzīvesveida un arī paradumu maiņai. Ko vēl neparastu bērni uzzina pirmsskolas izglītības iestādēs, Ģimenes studijā vērtē Liene Jurgenberga, Rīgas 213. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja, Elizabete Lukšo-Ražinska, scenāriste, seriālu bērniem "Tutas lietas", "Emī un Rū", "Ukulele" scenāriju autore, grāmatu "Emī un Rū. Draudzības kods" viena no autorēm, bērnu dziesmu vārdu autore, un Kristīne Belova, Latvijas Zobu Higiēnistu asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Pirmsskolas "Creakids" pedagogi un bērni apsaimnieko, nevis vienkārši izmet bioloģiski noārdāmos dārza atkritumus. Tas ir bērnudārza pilotprojekts sadarbībā ar SIA "CleanR", kura laikā visās "Creakids" izglītības iestāžu telpās uzstādītas īpašas slieku mājiņas, lai bērni varētu gan iesaistīties, gan arī vērot, kā iespējams veidot kompostu ar slieku saimes palīdzību. 

Izglītības iestādes filiālēs, kur to atļauj teritorija, ir uzstādītas arī komposta kastes, kur bērni un bērnudārza personāls var parūpēties par to, lai lapas, zāle un citi bioloģiski noārdāmi atkritumi kļūtu par otrreiz izmantojamu materiālu. 

Viesojamies bērnudārzā "Creakids" Ķengaragā.