Vai klasesbiedra draudzību var nopirkt par naudu un kā ģimenes materiālais stāvoklis ietekmē bērnu savstarpējās attiecības izglītības iestādēs, dažādi viedokļi raidījumā Ģimenes studija. Raidījuma viešņas: Latvijas Skolu psihologu asociācijas valdes locekle, Rīgas Lietuviešu vidusskolas un Rīgas 25. vidusskolas psiholoģe Sanita Paula un trīs mammas - pedagoģe Alma Zeidlere-Rubene, mammamuntetiem.lv redaktore Līga Brūvere un mukki.lv saimniece Iveta Sondore.

Sarunu rosināja Līgas Brūveres pieredzes stāsts par gadījumu pirms pāris mēnešiem, kā skolēni savstarpēji cenšas veidot attiecības klasē. Kāds puika atnesis mājās cita puikas dotu 50 eiro naudas zīmi un stāstījis vecākiem, ka nauda viņam iedota, lai nopirktu kādu spēli un tad uz tās pamata varētu veidot draudzību ar naudas devēju. Vecāki rosinājuši naudu atdot, pārrunājuši ar dēlu par vērtībām. Puika naudu atdevis atpakaļ, lai arī sākumā nav vēlējies pieņemt šādu risinājumu. Draudzība nav veidojusies, un naudas devējs vērsies pie cita.

Raidījuma viešņas atzīst, ka bērnu vēlmē uzpirkt citus ar saldumiem vai izpatikt citiem, vainojami pirmām kārtām paši vecāki, kuriem arī ir svarīgi zīmoli un lietas vērtībā, kā arī viņi maz laika velta bērnam un viņa emocionālajai dzīvei. Tāpat šādi, ar bērnu palīdzību, paši vēlas izrādīt savu materiālo stāvokli.