Pētījumu dati par bērnu drošību automašīnās ir šokējoši - katrs otrais sēdeklītis automašīnā nav pareizi uzstādīts un teju puse bērnu netiek pareizi piesprādzēti sēdeklīšos. Gandrīz puse mazo braucēju ikdienā Latvijā tiek pārvadāti ne visai droši. Kas ir tipiskākās kļūdas, ko pieļaujam, lietojot auto krēsliņus, kāpēc vecāki tās pieļauj, kāpēc svarīgi pievērst uzmanību katra konkrētā krēsla izmantošanas niansēm, raidījumā Ģimenes studija skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Jānis Aizpors, drošas bērnu pārvadāšanas eksperte no Muki.lv Iveta Sondore un SIA "Domenikss" produktu un drošibas eksperts Jānis Dambītis.

"Autosēdklītis jālieto līdz  bērns sasniedz 150 cm augumā un svarīgākais rādītājs ir, lai drošības josta iet pāri pleca kaulam, nevis kaklam," atgādina Jānis Aizpors.

Iveta Sondore piebilst, ka katrs nākamā izmēra sēdeklītis ir ar mazāku aizsardzību, bet vecāki bieži pārsēdina lielākā sēdklītī pārāk ātri bērnu. Viņa arī bilst, ka joprojām visbiežāk novērotā kļūda ir pārāk vaļīga drošības josta, kas nepieciešamības gadījumā nepasargās bērnu.