Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Vecāki, kuru bērniem nepieciešama psiholoģiska palīdzība, sūdzas gan par garajām rindām, lai tiktu vizītē, piemēram, pie psihiatra, gan par to, ka visbiežāk tas ir maksas pakalpojums, gan par pedagogu vājajām zināšanām šajā jomā. Vai situāciju uzlabos Pedagoģiski psiholoģiskais atbalsta dienests, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: Latvijas klīnisko psihologu asociācijas vadītāja Ieva Bite, Pārresoru koordinācijas centra konsultante Sigita Sniķere un bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.
Paredzēts, ka nākamā gadā notiks sagatavošanās darbi, lai Pedagoģiski psiholoģisko atbalsta dienestu izveidotu, un 2020. gadā tas sāktu darbu. Tā būs valsts pārvaldes iestāde, kas veidotos uz jau esošo institūciju bāzes, struktūra, kas palīdz gan ģimenei, gan bērnam, gan pedagogiem. Paredzēts, ka būs vismaz 10 struktūrvienības visā Latvijā, lai nodrošinātu psihologa pakalpojumus bērniem.
Ņikita Bezborodovs vērtē, lai dienests efektīvi strādātu, tam vajadzētu pārņemt medicīniski pedagoģisko komisiju darbu, kas šobrīd nav efektīvs, tāpat jāveido un jānodrošina starpresoru sadarbība.
16-18% bērnu līdz sešu gadu vecumam novēroti psihiskie traucējumi. Pirmsskolas vecumā bērniem raksturīgi dažādi attīstības traucējumi, skolas vecumā aktuālāki kļūst uzvedības traucējumi, pusaudža vecumā sākas garastāvokļa traucējumi, depresijas. To, ka bērnam ir problēmas, var konstatēt jau agrīnā vecumā. Jo agrāk bērns saņem palīdzību, jo vairāk var palīdzēt.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X